Řecký panteon

19.10.2019

Nejvyšším bohem je Zeus, jehož hlavní zbraní je blesk. Spolu s vyššími bohy sídlil na hoře Olymp. Shlíželi na obyčejné smrtelníky, jak se je snaží uctívat a smetli ty, kteří si nějak dovolili být lepší.

Seznam bohů: 


Afrodita

Bohyně lásky a krásy, která kdysi okouzlila Áreovo srdce. Během války s anděly se spojila s Thanatem, protože sama neměla nic, čím by dokázala anděly odrazit. Proto se rozhodla také schovat v Tartaru, kde přebývá dodnes. Není ani jisté, zda vůbec chová nějaké city k bohu smrti, protože víc se stará o dobro boha slunce, který propadl šílenství.

Dokáže kolem sebe rozvinout růžový oblak, který zahalí mysl a splní tak nejvášnivější přání. V tu chvíli je muž i žena naprosto bezbranná, pokud ovšem v jejich životě není někdo, kdo oblak dokáže protrhnout.


Apollón

Bůh slunce milující svou sestru až za hrob, i když ona mu dávala tak trochu sadu. Nicméně i ona jej má ráda, ale během války s anděly se odloučili. Artemis si myslí, že je její bratr mrtvý.

Apollón byl lstí naveden do Podsvětí, kde jej měli andělé spoutat a uvěznit, jelikož bůh slunce byl vždy nositelem naděje. Naštěstí v té době byli v Podsvětí Thanatos s Afroditou a rozhodli se mu pomoct. Nicméně se stala nehoda, kdy Apollón ztratil vědomí. Oba bohové jej odvedli sebou do Tartaru, kdy si neuvědomili jednu maličkost. Bůh slunce bral sílu ze slunce, a když o něj přišel, začal strádat.

Apollón se pokusil o útěk, nicméně nedostatek světla, nepřítomnost slunce a charakter Tartaru jej připravil o rozum. V té době mu byla velmi nakloněna Afrodita, což těžce nesl Thanatos, který jej nakonec zavřel do malé cely a nechal jej, aby promlouval se svými přízraky.

Afrodita jako jediná věděla, že Apollón našel bránu vedoucí z Tartaru ven, ale také věděla, že pokud se tam jednou dostanete, už nikdy nespatříte světlo světa.

Hádes (Geralt Jernigan)

Bůh podsvětí, i když nyní spíše hroutícího se. Jako život smrtelníka si vybral právničinu, protože jej bavilo sledovat zbytečné lidské osudy.

Jeho nynějším cílem je vrátit slávu Podsvětí. To však nemůže, protože Kerberus z nějakého důvodu zmizel a bez něj nemůže kontrolovat přicházející duše, které místo toho, aby zůstávaly v Podsvětí, jdou ještě hlouběji.

Hádes je prohnaný a pokud někomu udělá laskavost, chce také jednu nazpět. Nic není zadarmo.

Jak se Podsvětí pomalu rozpadalo, mělo to vliv i na Háda. Z dřív mladistvého vzhledu se stával stařec, který však stále nevzdal boj za svou existenci.

Hádes je prohnaný a pokud někomu udělá laskavost, chce také jednu nazpět. Nic není zadarmo.

Jak se Podsvětí pomalu rozpadalo, mělo to vliv i na Háda. Z dřív mladistvého vzhledu se stával stařec, který však stále nevzdal boj za svou existenci.

Charón

Převozník přes řeku Styx, i když, jak sám říká: "Tuhle práci může za mě vzít konečně někdo jinej!" by nejraději zahodil svůj plášť a užíval si života.

Je dost ukecaný a velmi těžce byste na něm hledali známky bájného převozníka.

Persefone

Nikdy neodpustila Diovi, že jí zaslíbil Hádovi. Milovala svůj život, kdy si hrála s vílami nebo mohla plést věnce. Hádes ji do Podsvětí vzal na svém černém voze. Nebýt její matku Démétér, nejspíš by v Podsvětí zůstala navždy. Jak její matka byla neoblomná a hrozila, že hladomor zachvátí všechny smrtelníky, nakonec se otec dohodl s bratrem a Persefone mohla tak většinu roku přebývat na zemi a zbytek v Hádově říši.

Po pádu panteonu utekla mezi prvními, a dokonce byla svolná požádat anděly o pomoc nebo se k nim rovnou přidat, kdyby na ni nenarazil jeden ze štírů a nedovedl ji za Her-Urem. Ten ji slíbil, že nebude nikdy nucena dělat to, co sama nechce.

Persefone se spřátelila se štírkou Mesetet. Dalo by se říct, že se z nich stala nerozlučná dvojice. Přijala práci v Bluemoon, protože miluje tanec. To, že chodí spíše odhalená, než zahalená ji nevadí. Nicméně se nikdy před hosty nesvléká.

S řeckým panteonem nechce mít nic společného. Vyhýbá se mu, jak jen může.

Thanatos

Bůh smrti, který kdysi sbíral duše a vodil je do Podsvětí. Často byl zobrazován s kosou, kterou však nosil jen v nejnutnějších případech, protože dle jeho slovy byla "těžká a nepraktická". Taktéž nosíval svou helmici ve tvaru lebky. Proto si smrtelníci mysleli, že je pod kápí schovaná kostra.

Thanatos během války s anděly utekl do Tartaru, kde na něj nemohli. Označil se za zdejšího vládce a kdoví, co slíbil hekatoncheirům, že plnili jeho rozličná přání.

Nakonec byl pozřen Kronem, jelikož si usmyslel, že vypustit titána je zatraceně dobrý nápad.

Zeus

Nejvyšší bůh řeckého panteonu. Je synem titána Krona a Rheii. Jeho rodištěm je Kréta, kde vyrůstal a připravoval se na souboj se svým otcem, aby vysvobodil své bratry a sestry. To se mu nakonec podařilo a stal se tak vládcem.

Jeho zbraní je blesk (=Diův blesk), který dokáže přivolat kdykoliv a kdekoliv a dalo by se říct, že je to jedna z nejmocnějších zbraní, co kdy existovala, protože se nedá zničit.

Když andělé vtrhli na Olymp, byl Zeus svědkem, jak všech dvanáct bohů spolu nikdy nedrželo. Spolu s Hádem a Poseidonem se pokusili ještě o poslední možnost, jak se andělům ubránit, ale marně. Héra Dia po bitvě varovala, že se oči andělů stáčí k Tartaru. S Hádem proto vyrazil, aby jim zabránil otevřít brány Tartaru a vypustit tak vše do světa smrtelníků.

Zeus se nakonec obětoval a zapečetil bránu zevnitř. S ním vešlo do Tartaru i několik bohů, kteří si mysleli, že tam budou více v bezpečí. To Dia rozhořčilo a místo vedení se uchýlil do stínů. Dlouhá léta o něm nikdo nevěděl.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky